sobota, 3 grudnia 2016

Pomysł na prezent dla spadochroniarza

Nadchodzi czas prezentów. Dobrym pomysłem dla skoczka może być zestaw 3 e-booków o bezpieczeństwie wraz z pendrivem, pamiątkowym breloczkiem oraz okolicznościową mini skarpetą do zawieszenia wszystkiego na choince ;)

"Do dalej po AFF" to pozycja utrwalająca uzyskaną na kursie wiedzę oraz poszerzająca horyzonty o kwestie potrzebne do zdobycia licencji B.
Na kursie podstawowym można usłyszeć bardzo dużo, ale myśl o tym, że mamy zaraz skoczyć jest nieco rozpraszająca dla uwagi. Poza tym, po kilku miesiącach od pierwszego zaszczepienia informacji, bez ich utrwalenia - ulatuje wszystko z głów pozostawiając jedynie wrażenie posiadania wiedzy.


"Sytuacje awaryjne" są obszernym opracowaniem przedstawiającym łańcuch przyczynowo skutkowy prowadzący do problemów podczas skoku. To dużo więcej niż opisanie awarii i możliwego postępowania prowadzącego do wyjścia z opresji. To przede wszystkim poszerzenie postrzegania awarii, zrozumienie że jest to wcześniej powstające zaniedbanie swojego szkolenia lub zaniedbanie stanu technicznego sprzętu. W moim zamyśle jest to poradnik dotyczący myślenia, odpowiedniej profilaktyki w miejsce obaw przed straszliwymi awariami ;)

"Poznaj SIM" to obszerna część przetłumaczonej na język polski instrukcji wykonywania skoków będącej podstawą szkolenia amerykańskiego stowarzyszenia USPA. Nic równie spójnego i opisanego w detalach, dotyczącego szkolenia spadochronowego, do tej pory nie powstało. Z doświadczeń tejże federacji korzysta wielu przygotowujących programy szkolenia, mogą więc skorzystać  sami skoczkowie porządkując swoją wiedzę o procedurach wykonywania skoków. Wzbogaciłem tłumaczenie o dodatkowe komentarze i wyjaśnienia. Pozycja ta jest bardzo obszerna i dość trudna ale przeczytanie z uwagą na pewno zaprowadzi sporo porządku w głowie zarówno młodego jak i doświadczonego skoczka.

Łącze do sklepu z ebookami spadochronowymi dostępnymi w tej promocji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz