poniedziałek, 24 października 2016

1000 subskrybcji i co dalej?

To już tysiąc!

Nadal trudno mi uwierzyć, że na tak niszowym kanale udało mi się przyciągnąć uwagę ponad tysiąca osób.
Tematyka bezpieczeństwa i szkolenia wydaje się być trafieniem w dziesiątkę zapotrzebowania skoczków.
Na początku filmy kierowałem do swoich studentów, z którymi chciałbym mieć jakiś kontakt, którym staram się dostarczać cały czas informacje, odświeżać wiedzę, którą wcześniej zdobyli i uzupełniać ewentualne luki.
Okazało się jednak, że nie tylko moi wychowankowie potrzebują tej wiedzy i kanał zaczął żyć swoją własną dynamiką.


Podjąłem nawet próby i przełamałem pierwsze lody dotyczące nagrywania po angielsku, co uwierzcie, kosztowało mnie dużo nerwów. Jednak szkoląc na co dzień w Hiszpanii mam coraz więcej znajomych, którzy zaglądając na kanał widzą, iż film dotyczy czegoś ciekawego jednak ni w ząb nie są w stanie zrozumieć treści. Tak więc będę dublował niektóre filmy, te szczególnie istotne pod kątem techniki i bezpieczeństwa. Zasadniczo pozostanę jednak przy ojczystym języku, omawiając tematy wyłowione z życia, prasy i internetu.

 

Bez reklam

Jak sami zapewne zauważyliście nie ma na kanale włączonych reklam i tak też pozostanie. Jedyne co zamierzam reklamować to pisane przez siebie e-booki o bezpieczeństwie i technice spadochronowej. Jestem przekonany, i z takim głównym zamierzeniem je pisałem, iż dają one młodym skoczkom olbrzymią porcję wiedzy. Pozwalają nawiązać rzeczową dyskusję pomiędzy spadochroniarzami i być może wyprzeć jakże popularne pieprzenie o  dupie Maryni.
Jako zatwardziały optymista mam silne przekonanie, że da się coś zmienić w naszym środowisku, przy czym zmiany te mogą być efektywne tylko w odniesieniu do młodych skoczków. Starzy są uwikłani w gry, mają przypięte łatki, mają swoje utrwalone wizerunki i bardzo trudno będzie im się zmienić. Zresztą lata spędzone w spadochroniarstwie powodują powstanie silnego przekonania o nabytym prawie do racji.
Racją jeszcze nikt nikogo nie nakarmił, nikomu też racja nie pomogła.
Ale dyskusja, myślenie, rozumienie, przewidywanie, świadoma obserwacja i wymiana opinii to potężne narzędzie rozwoju bezpieczeństwa.

 

A racja jest jak dupa, każdy ma swoją

Podobnie jak w tym co piszę, tak i w tym co nagrywam unikam stosowania przekazu dla "zróbtaków", staram się raczej skłonić do myślenia niż wpajać swoje opinie, które niekoniecznie muszą być jedynie słusznymi.
Nie powiem, że z przyjemnością, ale z pewną satysfakcją mogę zmienić swoją opinię, gdy spotkam się z rzeczową argumentacją. Wtedy nowa teoria zastępuje starą, najczęściej nowa teoria jest bardziej spójna z innymi i daje mi to satysfakcję. Choć oczywiście na początku bardzo trudno jest rozstać się ze swoimi starymi przekonaniami.

Dziękuję za pytania i materiały

Cieszę się z tego, że już kilkukrotnie miałem okazję odpowiedzieć na nurtujące skoczków pytania, na które inni nie chcieli, lub nie umieli im odpowiedzieć. Zachęcam do nadsyłania materiałów do analizy i omówienia, czy to w kwestii bezpieczeństwa, czy też techniki latania lub pilotażu czaszy.
Dziękuję też serdecznie tym, którzy udostępnili mi swoje nagrania. Zawsze staram się podziękować w materiale, który nagrywam. Jeśli ktoś chciałby zachować anonimowość bardzo proszę mnie o tym poinformować wysyłając swój materiał. Nie mam żadnych z tym problemów, gdyż interesują mnie mechanizmy a nie winni, lub niewinni.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim subskrybentom za zainteresowanie, za pozytywne reakcje i obecność na moim kanale. Pomysłów mi nie brakuje. Zarówno na filmy jak i na kolejne e-booki i artykuły. Nie sądzę abym mógł wycisnąć z tak wąskiego środowiska kolejny tysiąc subskrypcji, chyba że będę nagrywał więcej po angielsku. To, co już teraz widzę, wystarcza mi, aby dbać o dostawę świeżych materiałów. Tysiąc zainteresowanych ludzi, to potężny motor ;)

Dla tych, którzy jeszcze nie widzieli kanału Skydive Atmosfera podaję link https://www.youtube.com/user/SkydiveAtmosfera

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz