czwartek, 12 kwietnia 2012

Skoki Spadochronowe

Skoki spadochronowe to wyjątkowa dyscyplina lotnicza.

Najprostszym sposobem poznania emocji związanych ze skokami z samolotu jest oczywiście skok tandemowy. Nie trzeba wykonywać badań lekarskich, nie trzeba też przechodzić długotrwałego przeszkolenia. Wszystko dlatego, iż za bezpiepieczeństwo i przebieg skoku odpowiada tandempilot, czyli doświadczony instruktor spadochronowy ze specjalnymi uprawnieniami do wykonywania skoków tandemowych.

Skoki tandemowe w Polsce stają się coraz bardziej popularne. Umiarkowana cena za tą niesamowitą przyjemność, która oscyluje wokół 600 - 700 złotych przyciąga coraz to nowych zainteresowanych. Być może też fakt, że takie skoki spadochronowe są dostępne bez ograniczeń wiekowych powoduje wzrost zainteresowania tandemami.
Biorąc pod uwagę, że skok z 4000 metrów wiąże się z olbrzymim nakładem prac organizacyjnych, o których laikom nawet się nie śniło, kalkulując konsumpcję paliwa, resursy samolotu, amortyzację sprzętu spadochronowego i bardzo duże koszty wyszkolenia profesjonalnego tandempilota, można powiedzieć, że takie skoki spadochronowe są tanie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz